- اسلایدر متنی, دینی, نماز جمعه

امام جمعه آباده : در پرونده شورای شهر متخلفین قطعا طبق قانون مجازات می شوند

نماز جمعه 1به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه آباده، حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی در خطبه های نماز جمعه این هفته آباده به موضوع حجاب و جایگاه آن در قرآن و  تمدن های مختلف تاریخی اشاره کرد و گفت: حجاب به عنوان ستر و پوشش یک امر فطری و از ضروریات دین مبین اسلام است که در جاهای مختلف قرآن به آن اشاره شده و اگر کسی مدعی شود که حجاب در قدیم از اعراب به دست ما رسیده است، گویا از دین خارج شده است.

وی به مستندات وجود حجاب در قبل و پس از ابداع خط توسط بشر اشاره کرد و افزود: تصاویر متعدد حاکی شده بر سنگ ها گواهی وجود حجاب پیش از پیدایش تاریخ است.

امام جمعه آباده زن را کالای قابل خرید و فروش در دوران جاهلیت ذکر کرد و با بیان اینکه با ورود تمدن از فروش زن بهعنوان کالا جلوگیری شد، گفت: پس از ظهور تمدن های انسانی پدرسالاری بر زنان حاکم شد، زن اگر چه خرید و فروش نمی شد اما هیچ اختیاری نیز از خود نداشت.

وی در ادامه به مصادیقی از وجود حجاب در ادیان گذشته اشاره کرد و گفت: در یهودیت اگر زن بدون روسری در ملا عام ظاهر می شد و یا صدایش را بلند می کرد که نامحرم بشنود، شوهرش حق داشت آن زن را طلاق دهد.

خطیب نماز جمعه آباده با اشاره به وضعیت حجاب در زمان ساسانیان گفت: زنان اشراف در عهد ساسانی کمتر در انظار مردم ظاهر می شدند آن وقت در عهد پهلوی با افتخار حجاب را از سر زنان می کشاندند که زنان عفیفه آن روزگار سال ها در خانه ماندند و مردند ولی ننگ بی حجابی را به جان نخریدند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی در بخش دیگری از خطبه های خود فرمایشات رهبری را فصل الخطاب و از روی اطلاع به همه امور و دلسوزی و آینده نگری عنوان کرد و گفت: دست اندر کاران مدام می گویند تحریم ها را برداشته اند که این مقدارش دروغ است و آن چیزی که واقعا برداشته شده را باید به مردم گفت دشمنی که با اشکال مختلف با ما مبارزه کرده چگونه نباید باور کنیم دشمن دشمن است.

خطیب نماز جمعه آباده پدیده روشنفکر نمایی را بلای بزرگ جوامع بشری در طول تاریخ عنوان کرد و گفت: روشنفکری ذاتا چیز خوبی است اما روشنفکرنماها که متاسفانه امروزه کم نیستند، پرو شده اند و چنان در خصوص اسلام نظر می دهند و می گویند نظر ما این است که انگار علامه دهر العلومند و  خیلی از دولت ها را این روشنفکر ماب ها به زمین زده اند.

وی افزود: گروه روشنفکری در مورد سید حسن نصرالله ابراز شبهه می کنند، خوشبینانه این است که نمی دانند سید حسن کیست؟ او کسی است که دشمن و دولت مردهای عرب از او می ترسند.

امام جمعه آباده به اتفاقات اخیر در کشورهای همسایه و ترکیه اشاره کرد و گفت: امروز داعش که دشمن بشریت است، به دولت هایی که به آن ها نیز کمک کرده اند، امروز حمله می کنند و وبال گردن خودشان شده است و حالا نوبت به ترکیه رسیده است.

وی افزود: قرآن می فرماید برخی چیزهایی که به سراغتان می آید، دستاورد گناه خودتان است، «بِما کَسَبَت اَیدیکُم»

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی با اشاره به تذکراتی که به اصناف در هفته های گذشته داده شد اشاره و تصریح کرد: بازار جایگاه مقدسی در اسلام دارد و همیشه بین بازار و حوزه های علمیه رابطه وجود داشته است و این تذکرات از سر وظیفه، دلسوزی، برای دین و آبروی بازار اسلامی در شهر بوده و هست و برای کسانی که وقت ندارند!!! به نماز جمعه بیایند، تذکرات قانونی از طریق مسئولین نیز داده شده است.

وی این تذکرات را برای حفظ حرمت و قداست بازار و جایگاه بازاریان خداترس ضروری عنوان کرد و گفت: متاسفانه عده ای در بازار کاری به هیچ چیز و هیچ کس ندارند و فقط می خواهند پولی به جیب بزنند و عفت و عصمت عمومی و بی بندوباری ولنگاری به اینان ربطی ندارد که لازم است تذکر داده و برخورد شود.

امام جمعه آباده با بیان اینکه عده ای می گویند بخاطر وضعیت اقتصادی و بدهکاری و قسط مجبوریم و کسانی را واسطه می کنند تا از گناهشان چشم پوشی شود، اظهار داشت: بدانید که دل ما هم برای چک و قسط و بدهکاری کاسب کار می سوزد، ولی سوال اینجاست که آیا باید به هر قیمتی و با حرام و شبهه بدهی ها را تسویه کرد؟

وی با تشکر از صنوفی که مقید به تذکرات دین هستند نیز گفت: قطعاهنجارشکنان، همه بازار نیستند و الحمدالله بازاریانی که می شود روی اسم آنان قسم خورد در بازار شهرستان کم نیستند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی با بیان اینکه استفاده از قوه قهریه در برخورد با اندک هنجارشکنان بازار که باعث بدنامی بازاریان می شوند ضروری و لازم است، اظهار داشت: رافت اسلامی هم حدی دارد و ما نمی توانیم ببیینیم همه چیز خراب شود، خانواده های شهدا بیایند از سوز دل گریه کنند، فرزندان شهدا از ما گله کنند و متدینین شهرحرص بخورند و در نظام شهدا و جمهوری اسلامی هیچ جا هم نتوانند دردشان را بگویند!

وی در پاسخ به اینکه شاید عده ای بگویند این بگیر بگیرها در نماز جمعه مطالبه گری شده است، خاطرنشان کرد: بله در پشت این تریبون الان هم اعلام می کنیم برخورد قاطع در برخی جاها لازم است و بنده دست عزیزانی که این اقدامات نهی از منکری را انجام می دهند و بازوان مقدس نماز جمعه در شهر هستند را می بوسم.

امام جمعه آباده ضمن تشکر از دادستان شجاع شهرستان، فرمانده نیروی انتظامی، رئیس پلیس امنیت عمومی، اداره صنعت و معدن تجارت و کسبه محترم شهرستان گفت: نماز جمعه این نیست که بیایم و چوب و خط پر کنیم و برویم و بی تاثیر باشیم و کاری به منکرات در شهر نداشته باشیم؟!

وی ادامه داد: بعضی بهانه جویان می گویند این همه مشکلات حالا گیر دادید به بدحجابی در بازار؟ مطمن باشید تذکرات در خصوص مسایل دیگر هم گفته می شود.

خطیب نماز جمعه آباده کشف مشروبات الکلی و محل تهیه آن در باغ های اطراف شهر، کشف و ضبط اسلحه های جنگی و شکاری، حذف نام های اجنبی از سر در مغازه ها، برخورد با شعار نویس ها، رصد و برخورد با پارتی های شبانه مختلط، جمع آوری مانکن های مستهجن را گوشه ای از اقدامات قابل تحسین مجموعه های مختلف نیروی انتظامی عنوان کرد و با ابراز تاسف از آمار بالای این کشفیات در شهر فرهنگی آباده گفت: جامعه دینی شهرستان چقدر باید برای جیب عده ای هزینه شود و مردم فرهنگی شهرستان تاوان پس بدهند؟

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی گفت: ایراد می گیرند چرا در خصوص دزدی و مسایل معدن خاک نسوز چرا چیزی گفته نمی شود؟ باید بگوییم شماهایی که این گونه انتقاد می کنید، اصلا راه نماز جمعه را بلد هستید که بیایید و ببینید در چندین خطبه تذکرات لازم داده می شود!

امام جمعه آباده با تاکید بر موضع خود در خصوص وقایع اخیر در شورای شهر و شهرداری آباده، تصریح کرد: نباید بی خود و بدون آگاهی از خودمان حرفی را بزنیم و بدانید متهمان این پرونده تا زمان اعلام حکم دادگاه، تنها در مظان اتهام هستند و بر اساس آموزه های دینی ما حق نداریم به آن ها چیزی را نسبت بدهیم.

وی ادامه داد: هرچند اگر موضوع مورد اتهام درست هم باشد، ولی چون در حال حاضر حکم قطعی صادر نشده و ما زود تر از قاضی حکم بدهیم، گناه تهمت پای ما می نویسند و این توصیه به تقوا یعنی همین!

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی در ادامه به سالروز برگزاری اولین نماز جمعه کشور در 5 مرداد اشاره کرد و ضمن گرامی داشت این روز گفت: امروز بسیاری از اتفاقات مهم کشور در نماز جمعه ها رقم می خورد و ثمرات آن نیز در سطح کلان کشور و حتی دنیا نیز مشهود است.

وی سالروزعملیات مرصاد، سالروز ورزش های زورخانه ای را مناسبت های پیش رو در هفته جاری ذکر کرد و از فدارکاری کوهنوردان آباده ای در نجات جان یک انسان با به خطر انداختن جان خود در صعود به قله دنا، قدردانی کرد.

امام جمعه آباده در پایان ضمن گرامیداشت ابوالشهدای شهرستان آباده، پدر شهیدان فرود، و خادم با اخلاص امام حسین(علیه السلام) محمدحسن صفائیان، گفت: این گونه افراد ارزش های جامعه هستند که باید قدراشان را بیشتر بدانیم.

انتهای پیام/

درباره مدیریت سایت

خواندن همه پست های مدیریت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *