- اخبار ویژه, اسلایدر متنی, تصویر

نماز جمعه آباده به روایت تصویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مقتدی، حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی امام جمعه آباده در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه امروز ۱۳۹۶/۵/۶ با اشاره به سالروز برگزاری اولین نماز جمعه فرمود: نماز جمعه از آداب دین است و در قرآن و روایات تاکید بسیاری بر آن است، تا آن جا که یک سوره مستقل به این نام اختصاص داده شده است.

وی افزود:تریبون نماز جمعه همیشه مورد ترس دشمنان بوده است. چرا منافقین شهدای محراب را به شهادت رساندند ؟ شهید دستغیب را هنگان رفتن به نماز در ظهر جمعه به شهادت رساندند. آیا از زور بازوی آن ها میترسیدند یا روشنگری خطبای نماز جمعه آنان را به ترس وا داشته بود؟ عده ای میگویند نماز جمعه جناحی است. باید بگوییم این ها تنها بهانه ی آن ها برای شرکت نکردن در نماز است.اصلا نماز جمعه جناحی نیست.در ۵۲ هفته مسئولین تمام ادارارات با گرایش ها و تفکرات مختلف قبل از خطبه ها به سخنرانی و ارائه گزارش میپردازند.

امام جمعه آباده در ادامه خطبه ها ضمن تبریک به مناسبت دهه کرامت گفت: محکومیت و ادامه تحریم مجلس آمریکا و واکنشی که لازم است ما و مسئولین داشته باشیم این است که تصور کنیم اگر حضرت امام زنده بود با این زیاده خواهی ها چه میکرد، و امروز نیز رهبر معظم انقلاب همان تفکر و همان خط و فریاد را دارند.بار ها تذکر داده شده است و  متاسفانه هشدار های ایشان در مورد دشمن شناسی به کار گرفته نشد.

وی اضافه کرد: نمایندگان مجلس آمریکا رای داده اند که دوباره ما را تحریم کنند، مگر تحریم چیز تازه ای است ؟ ما هم میدانیم تحریم ضرر دارد و اقتصاد کشور را مختل میکند. اما کدامیک مهمتر است، دین، استقلال، عزت و شرف کشورمان باید باقی بماند یا این که جیب عده ای پر از پول شود ؟ امیدواریم مجلس نیز موضع گیری قاطعی داشته باشد .

خطیب جمعه آباده با اشاره به خباثت دشمنان اسلام و نظام اسلامی گفت: امیدواریم مجلس شورای اسلامی موضع گیری قاطعی در برابر دشمنی ها علیه نظام بکند.فراموش نکنیم ما امروز هم داریم شهید میدهیم، در مجلس هم شهید میدهیم یعنی دشمن از دشمی کوتاه نیامده است .

 

انتهای پیام/

درباره مدیریت سایت

خواندن همه پست های مدیریت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *