- اخبار ویژه, اسلایدر متنی, تصویر

اعضای ستاد نماز جمعه آباده، با امام جمعه صغاد دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مقتدی، به مناسبت پنجم مرداد، سالروز برگزاری اولین نماز جمعه در جمهوری اسلامی ایران، اعضای ستاد نماز جمعه آباده، با حضور در شهر صغاد، با  امام جمعه و اعضای ستاد این شهر دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین زعیم، امام جمعه صغاد، ضمن خوشامد گویی، اقامه نماز جمعه را اقامه ذکر خدا برشمرد و بر موثر بودن این گونه دیدار ها تاکید کرد و گفت: تعامل و انتقال تجارب و نکته نظر بین اعضای ستادهای نماز جمعه قطعا بسیار موثر و راهگشاست و ان شا الله نتیجه آن ترویج فرهنگ نماز جمعه و برگزاری هر چه باشکوه تر این فریضه در شهرستان خواهد بود.

وی فعالیت های صورت گرفته در خصوص ارتقاء آموزش و ترویج نماز جمعه را رضایت بخش ندانست و افزود:در خصوص موضوعات مربوط به نماز جمعه، آموزش ها و فرهنگ سازی، کار زیادی صورت نگرفته است که امیدواریم با تعامل بیشتر بین ستادها در شهرستان شاهد رشد و بالندگی روز افزون در نماز جمعه ها باشیم.

امام جمعه صغاد، از اعضای ستادهای نماز جمعه به عنوان بازوهای ائمه جمعه یاد کرد و با قدردانی از زحمات آنان گفت: این بزرگواران خدمتگزاری در نماز جمعه را با افتخار می پذیرند و بی هیچ چشمداشتی مقدمات نماز جمعه را برای نمازگزاران فراهم می کنند که ان شاالله مورد رحمت الهی قرار بگیرند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین روحانی نژاد، مسئول ستاد نماز جمعه آباده با ابراز خرسندی از برگزاری این دیدار، با بیان حدیثی به جایگاه رفیع و تاثیر گذار نماز جمعه اشاره کرد و گفت: یکی از اثرات عمیق نماز جمعه ها،  بستر سازی برای حضور گسترده مردم در موقعیت های مختلف وعرصه های گوناگون نظام است.

وی افزود: در حوزه سیاستی نیز دشمنان بیشترین ضربه را به نماز جمعه ها زده اند که ترور چهار امام جمعه شهید از این واقعیت حکایت می کند که از این جایگاه واهمه و هراس دارند که این موضوع اهمیت نماز جمعه را بیشتر از پیش نشان می دهد.

در ادامه این دیدار اعضای ستادها به تبادل نظر و بررسی برخی از مشکلات برگزاری نماز جمعه پرداختند.

 

انتهای پیام/

درباره مدیریت سایت

خواندن همه پست های مدیریت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *