- اخبار ویژه, اسلایدر متنی

خطیب جمعه آباده: چرا عده ای دلشان را چنان به یک میز و صندلی خوش کرده اند که یادشان رفته خادم مردمند؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مقتدا به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه آباده، حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی در خطبه های این هفته با اشاره به فرازی از دعای کمیل، در خصوص دلیل جابت نشدن برخی دعا ها گفت: بعضی از گناهان باعث حبس دعا می شوند و مانع اجابت دعای ما می شود.

خطیب نمازجمعه آباده ضمن گرامیداشت میلاد با برکت حضرت معصومه (سلام الله علیها) و آغاز هفته کرامت، در تشریح بزرگی و کرامت از دیدگاه دین گفت: کار با کرامت یعنی کاری که انسان بدون چشم داشت فقط برای رضای خداوند انجام می دهد و انسان های باکرامت بخاطر آفرین وباریکلا شنیدن کار را انجام نمی دهند.

وی با بیان اینکه کرامت ثروت نامرئی است ادامه داد: کرامت در عملی است که “اجر بهشتی” داشته باشد و خدا در قرآن می فرماید: «به کرامت و بزرگی بشارت ده کسی را که اجر ماندگار و قیامتی دارد».

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی به باور غلط مردم به کرامت و بزرگی اشاره کرد و گفت: گاهی بزرگی را به پول زیاد و طایفه بزرگ داشتن می دانند که در قدیم زیاد بوده است که برداشت غلطی است زیرا امروزه بسیاری از بچه های قنداقی میلیاردر به دنیا می آیند.

وی با ذکر حدیثی از پیامبر بزرگ اسلام در خصوص تشریح بهشت گفت: پیامبر فرمودند: «در بهشت شهری است تحت عنوان “مدینه الرحمه” و برای ورود به این شهر امن باید با کلید آن وارد شوید و آن کلید نیز”بسم الله الرحمن الرحیم” است.

امام جمعه آباده به مصداق ملموس حدیث  اشاره کرد و گفت: اگر ما درب مغازه را با “بسم الله” باز کنیم ولی صرفا لقلقه زبان باشد و در سایه آن گناه مرتکب شویم، کم فروشی کنیم، عقوبت آن بسی سنگین تر از خود گناه خواهد بود.

خطیب نماز جمعه آباده در ادامه با ذکر روایتی از امام رضا علیه السلام، گفت: امام رضا (علیه السلام) در روز عرفه کل اموالش را در راه خدا بخشید در این هنگام یکی از شاگردان حضرت سوال کرد: شما الان با این عمل سود کردید  یا زیان؟ امام پاسخ دادند، به نگاه مادیون این ضرر است، اما آن چیزی که پاداشش “کرامت اخروی” است، نمی توانم تصور کنم که ضرر کرده ام.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی در مذمت شکم پرستی به ذکر حدیثی اشاره کرد و گفت: حضرت علی در اطراف کوفه به کمک چاه کنی رفت که چاه می کند، وقتی بالا آمد، با وی همسفره شدند و پس از آن دست بر روی شکم خود کشیدند و گفت: وای بر آن ملتی که این شکم آن ها را به جهنم می برد.

وی با استناد به فرموده پیامبراسلام ورودی های بهشت را هشت درب عنوان کرد و نحوی ورود افراد را از آن ها این گونه تشریح کرد: سخاوتمندان، افراد خوش خلق، کسانی که انفاق می کنند و کسانی که به مردم آزارنمی رسانند، آزادانه می توانند از هر کدام از درب های بهشت که بخواهند وارد می شوند.

امام جمعه آباده با انتقاد از مدیرانی که دلشان را به میز و صندلی های چند روزه خوش کرده اند متذکر شد: چرا عده ای دلشان را به یک میز و صندلی خوش کرده اند و در حالی که می دانند چند صباحی بیشتر میهمان آن نیستند، چنان خودشان را گم کرده اند که یادشان رفته خادم مردمند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی فخر فروشی کردن را یکی از آفت های جامعه امروزی دانست و یادآور شد: اگر اعتقاد داشته باشیم که خدا ما را خلق کرده و او حق حیات در زمین را به ما داده است، خیلی مظاهر دنیای خود مانند قوم وقبیله و ثروت و حتی سیادت خود فخر نمی کنیم، زیرا آنچه مهم است این است که “العاقبتُ لِلمُتَقین”.

وی نسبت به تمسخر کردن افرادی که از عیوب آن ها اطلاع دقیقی نداریم تذکر داد ویادآور شد: در جایی که خودتان کاملا به عیوب خود واقف هستید، چرا دیگرانی را که در بدی آن ها شک دارید مورد تمسخر قرار می دهید؟

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی در قسمت دیگری از خطبه های نماز جمعه به تذکرات و گلایه های مقام معظم رهبری اشاره کرد وگفت: دشمنی دشمن چیز واضحی است، این که عده ای نجات کشور را در ارتباط با آمریکا می دانند چه معنایی دارد در حالی که امروز می بینند طرف مقابل فریبکاری می کند.

وی با انتقاد از وضعیت فعلی معیشت مردم در پسا برجام گفت: فایده آمد و رفت تجار خارجی باید افزایش تولید داخلی و ایجاد فناوری های جدید باشد، که این مهم اتفاق نیافتاده است.

وی افزود: تذکرات و گلایه های مقام معظم رهبری پس چه کسانی باید پیگیری و عمل کند، زیرا این ها واقعیت های امروز جامعه است .

خطیب نماز جمعه آباده اشرافیگری را یکی از مظاهر جهان استکبار عنوان کرد و با بیان اینکه جلو اشرافیگری باید گرفته شود تصریح کرد: اگر اشرافیگرباب شود همانطور که تا حدودی شده، همه گرفتار می شوند و در شهر ما نیز متاسفانه در مراسم های جشن ازدواج این معضل به وضوح دیده و هر روز به آن دامن زده می شود.

وی با انتقاد از اینکه عنوان می شود “اگر کم بگذاریم مردم پشت سرمان حرف می زنند”، نیز گفت: از حرف مردم نترسید ما که ادعای شیعه بودن می کنیم، به مراسم ازدواج حضرت علی و زهرا(سلام الله علیهما) نگاه کنیم که در اوج اشرافی گری و طعنه ها در نهایت سادگی برگزار شد.

امام جمعه آباده به جنجال های اخیر منطقه نیز اشاره کرد و گفت: امروز دست آمریکا به وضوح در توطئه های منطقه بخصوص کودتای ترکیه دیده می شود و آمریکا از دور برخی کشورهای منطقه را مدیریت می کند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی ضمن گرامیداشت ۱۷ مرداد، روز خبرنگار گفت: این موضوع بحث مبسوطی را می طلبد و باید بیشتر در باره آن صحبت کرد. اهالی رسانه بدانند و آگاه باشند، دروغ، تهمت و افترا زدن به افراد یا جمع حرام است که اگر چنین مسئله ای واقعیت داشته باشد، باید اصلاح شود.

خطیب نماز جمعه آباده روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه، روز گرامیداشت احمد بن موسی افتخار استان فارس و حمایت از صنایع کوچک را از دیگر مناسبت های هفته پیش رو عنوان کرد.

انتهای پیام/

درباره مدیریت سایت

خواندن همه پست های مدیریت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *