- اخبار ویژه, اسلایدر متنی, تصویر

در آستانه عید بزرگ غدیر طلاب حوزه های آباده ملبس به لباس روحانیت می شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مقتدی، در آستانه عید غدیر خم، ۱۱ تن از طلاب حوزه های علمیه آباده در مراسم نماز جمعه این هفته ملبس به لباس روحانیت می شوند.
آیین عمامه گذاری ۷ تن از طلاب حوزه علمیه امام جعفر صادق علیه السلام و ۴ طلبه از حوزه اثنی عشریه صاحب الزمان(عج) آباده توسط امام جمعه آباده، حجت اسلام والمسلمین سیدحسن موسوی خراسانی و جمعی از اساتید حوزه برگزار می گردد.


حجت الاسلام محمدی،مدیر حوزه علمیه امام جعفر صادق علیه السلام آباده در این باره گفت: این طلاب پس از گذراندن شش پایه علمی مقدماتی و همچنین قبولی در آزمون شفاهی تلبس و اخذ مجوز و تاییدیه از واحد تلبس معاونت تهذیب و اخلاق مرکز مدیریت استان، مفتخر به عمامه گذاری می شوند.
وی در خصوص شرایط تلبس طلاب نیز خاطرنشان کرد: اتمام پایه شش طلبگی، تأییدیه اخلاقی از دو نفر از اساتید شناخته شده،  نداشتن پرونده در واحد تحقیقات حوزه و کسب نمره قبولی در مصاحبه شفاهی واحد تلبّس از شروط اخذ مجوز تلبس می باشد.


حجت الاسلام محمدی ادامه داد: بنابراین؛ کسانی که دارای شرایط ذکر شده باشند، ولو اینکه در حوزه علمیه به صورت رسمی حضور نداشته اند، اما به صورت غیر حضوری یا به هر شیوه دیگری توانایی های لازم را به دست آورده باشند، می توانند با هماهنگی واحد تلبس و احراز شرایط حوزه علمیه، رسماً به لباس روحانیت ملبس شوند.

انتهای پیام/

درباره مدیریت سایت

خواندن همه پست های مدیریت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *