- تصویر, دسته‌بندی نشده, دینی

از بهنام محمد بیگی، خالق سرود “رضا رضا” در نخستین جشنواره آواها و نواهای رضوی تجلیل شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مقتدی به نقل از ایرنا، مراسم اختتامیه نخستین جشنواره آواها و نواهای رضوی در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد.
این مراسم با قرائت قرآن توسط قاری پورزرگری آغاز و در ادامه نماهنگ هایی برای معرفی جشنواره پخش شد.
همچنین به پیشنهاد سهیل محمودی مجری این برنامه، حاضران در سالن ایستادند و صلوات مخصوص امام رضا(ع) را ذکر کردند.

** قدردانی از خالق سرودِ «رضا رضا»
بخش بعدی این مراسم به قدردانی از بهنام بیگی اختصاص داشت. بیگی سرپرست گروه سرودی است که سال ها پیش سرود «رضا رضا» را اجرا کردند و بعدها بسیار معروف شد.
سهیل محمودی که شاعر این سرود است، در این باره گفت: این شعر را در یکی از روزهای مرداد سال ۱۳۶۸ که در حرم امام رضا(ع) بودم گفتم. چند سالی گذشت تا سال ۱۳۷۵ روزی دیدم در تلویزیون تعدادی نوجوان کنار هم ایستاده اند و با یک ارگ ساده این شعر را می خواند. آقای جوانی هم کنارشان بود که گروه را راهنمایی می کرد.
محمودی ادامه داد: آن جوان که کنار گروه بود و نوجوانان را راهنمایی می کرد بهنام بیگی بود. اکنون و پس از چندین سال در نخستین جشنواره آواها و نواهای رضوی می خواهیم از جوان آن روزها قدردانی کنیم، جوانی که امروز موهایش سپید شده است.
سهیل محمودی از علی مرادخانی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرعامل برج میلاد، محمدحسین اسماعیلی معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و برزین ضرغامی مدیرکل ارشاد استان تهران دعوت کرد تا به روی صحنه بیایند و از بهنام بیگی تقدیر و قدرانی کنند.
در این بخش همچنین از سهیل محمودی شاعر سرود «رضا رضا» هم با اهدای لوح و هدایایی تقدیر شد.

انتهای پیام/

درباره مدیریت سایت

خواندن همه پست های مدیریت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *