- اخبار ویژه, اسلایدر متنی, تصویر, حوزه های علمیه آباده, دارالقرآن شمال فارس, دسته‌بندی نشده

خطیب جمعه آباده: پیاده روی اربعین همت و لیاقت می خواهد و قطعا این بزرگترین تجمع کره زمین موجب هراس دشمنان است

خطیب جمعه آباده درادامه سلسله مبحث وصایای پیامبر به ابوذر غفاری، این توصیه ها را برای سبک زندگی امروز بسیار کارساز دانست و گفت: مرگ از بین برنده لذات مادی است و به همین دلیل پیامبر ه ابوذر توصیه کرد که یاد مرگ در سراسر زندگی اش جاری و ساری باشد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی در پاسخ به این سوال که «چرا از مرگ می ترسیم در حالی که امری همگانی و فراگیر است؟»، با اشاره به روایتی از ابوذر غفاری گفت: ترس از مرگ به این دلیل است که ما دنیای خود را آباد کرده ایم ولی خانه آخرتمان را آباد نکرده ایم؛ قطعا سخت و دلهره آور است که از جای آباد به جای ویران برویم.

وی ادامه داد: ابوذر غفاری(رحمت الله علیه) در این بار پاسخ دومی را هم می دهند به این مضمون که ورود مومنان به صحنه قیامت مانند بازگشت مسافر به آغوش وطن و خانواده است و برای ستمکاران مانند تحویل برده و کنیز به اربابش پس از فرار است.

خطیب جمعه آباده دنیا را محل اصلاح اشتباهات و خطاها ذکر کرد و افزود: به اعمالمان نگاه کنیم و به لطف خدا هم امید داشته باشیم، هر کار اشتباهی را هم انجام داده باشیم در دنیا باب توبه به رویمان باز است ولی همین که از خط مرگ گذشتیم، هیچ راه جبرانی وجود ندارد، پس به فکر آباد کردن آخرت خود باشیم.

امام جمعه آباده با انتقاد از برخی رفتارغلط در مراسم ختم و پهن شدن سفره های رنگارنگ دراین گونه مراسم ها از سوی بازماندگان اظهار داشت: این رسم غلط، دقیقا خلاف سفارش و توصیه اسلام است که متاسفانه مرسوم شده است.

وی مرگ های اطرافیان و همسایه و مردم شهر را هشدارهای حضرت عزرائیل به زنده ها عنوان کرد و با بیان اینکه همیشه باید برای مرگ آماده باشیم گفت: این که می گویند مرگ ناگهانی، یک اشتباه است چرا که مرگ و زندگی در دست خداست.

خطیب جمعه آباده در قسمت دوم خطبه های نماز جمعه برگزاری بزرگداشت شخصیت ها بزرگ را یکی عوامل تربیت و تکامل انسان برشمرد و با اشاره به پاسداشت روز سلمان فارسی گفت: پیامبر در وصف این صحابی فارسی زبان خود اینگونه می فرمایند که«سلمان فارسی دریایی است که از آب آن کم نمی شود و گنجی است که پایانی ندارد و سلمان از ما اهلبیت است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی با انتقاد از برخی رفتار ناهنجار به بهانه بزرگداشت یکی از پادشاهان ایرانی گفت: متاسفانه عده ای معاند با تبلیغات و استفاده از تکنیک های رسانه ای و با تهییج احساسات میهن پرستانه و ملی مردم عزیزمان سعی بر ایجاد اختلاف و گونه ای تقابل با نظام اسلامی را دارند که البته توضیح بیشتر فعالیت های مزبوهانه آن ها اسراف وقت است.

وی ادامه داد: به بهانه ۷ آبان که معلوم نیست از کدام ریشه تاریخی گرفته شده است عده ای در اطراف مقره ای سنگی تجمع می کنند و از کورش دم می زنند و به سمت مقبره او سجده می کنند و به نوعی بت پرستی مدرن می کنند؛ ولی اگر بخواهند درباره او بنویسند، حتی سه خط هم بلد نیستند.

خطیب جمعه آباده آفت امروز زندگی نوجوانان و جوانان را فضای مجازی دانست و با اشاره به قربانی هایی که ابه دلیل انجام برخی بازی های مجازی جان خود را از دست داده اند یادآور شد: امروزه لازم و واجب است والدین سواد رسانه ای خود را ارتقا دهند و با مدیریت فرزندان خود از کودکی، آن ها را از آسیب ها و القائات فضاهای مجازی مصون بدارند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی در پایان به آغاز مراسم پیاده روی اربعین طی روز های آینده اشاره کرد و گفت: چشم دشمن به پیاده روی اربعین است و از این اجتماع مسلمین بشدت هراس دارد و می ترسد. از سوی دیگر نیز حضور در این پیاده روی همت و لیاقت می خواهد؛ در طول تاریخ سعی کردند ما را از امام حسین جدا کنند ولی به کوری چشمانشان نور امام حسین(علیه السلام) برافروخته تر می شود.

 

درباره مدیریت سایت

خواندن همه پست های مدیریت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *