- اخبار ویژه, اسلایدر متنی, تصویر

انتقاد تند امام جمعه آباده در پی انتشار مطالبی علیه نمازهای جمعه: اگر به بنده انتقاد دارید جای تاسف است که کل پیکره نماز جمعه را زیر سوال می برید


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مقتدی، خطیب جمعه آباده در مراسم نماز جمعه این هفته با تسلیت فقدان آیت الله حائری شیرازی، وی را شخصیتی والا، چهره اخلاقی استان فارس و انسانی وارسته، متواضع دانست و اظهار داشت: ایشان اهل حرف نبود و به آنچه می گفت عمل می کرد و درعین عظمت، مظلوم از دست ما رفت.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی فقدان عالمان دینی را جراحتی بر پیکره اسلام دانست و افزود: بسیاری از افراد استان فارس باید در روز قیامت جوابگوی تهمت هایی که به ایشان روا داشتند باشند؛ کسانی که بدون تحقیق به شایعات علیه ایشان دامن می زدند.
امام جمعه آباده در ادامه با انتقاد از انتشار مطلب یک سخنران علیه نماز جمعه در یکی از نشریات شهر آباده گفت: نشریه ای به نقل از سخنرانی تیتر زده است که:«وقتی در همه نماز جمعه ها یک حرف زده می شود، یعنی از یک جا دیکته می شود. دیکته برای کلاس اول و دوم است.»

وی ادامه داد: یک همشهری خوبِ نماز جمعه ای علیه نماز جمعه تیتر می زند که جای تاسف است؛ ایشان اگر علیه نماز جمعه شهر و بنده انتقاد کند ایرادی ندارد، اما اینکه کل پیکره نماز جمعه را زیر سوال ببرد کار ناشایستی است.


خطیب جمعه آباده در ادامه به نقد و تحلیل ادعای این نشریه پرداخت و گفت: اگر فرض کنیم که نماز جمعه از جایی خط می گیرد، مگر از جای بد و ضد انقلابی به ما خط می گیریم یا با فرنگ در ارتباطیم؟! و باز بر همین فرض هم که باشد، از طرف بیت رهبری هست.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی تریبون نماز جمعه را زبان و محل مطالبه مردمی دانست و تصیح کرد: خطبه های نماز جمعه مگر غیر از درد دل های مردمی است که در طول هفته امام جمعه ها پای صحبت آن‌ها نشسته و در نماز جمعه بازگو می کند؟


وی چاپ اینچنین مطالبی در یک نشریه درون شهری را زیبنده ندانست و اظهار داشت: آقایی که چنین افاضه ای فرموده تا امروز کجا بوده؟ چنین مطلبی از زبان کسی منتشر می شود که تا دیروز در بیت رهبری برای سخنرانی دعوت می شده ولی امروز دعوت نمی‌شود. چرا علت دعوت نشدنش را نمی پرسید؟
امام جمعه آباده ضمن تاکید بر تغیر موضوع این سخنران یادآور شد: آیا حرفی که این شخص زده به او دیکته نشده است؟ اگر دیکته نشده پس چهل سال حرف تحریفی نقل کرده! حالا یک دفعه برگشته و ضد حرف های قبلی را میزند، پس به او دیکته می گویند.


حجت الاسلام والمسلمین با گلایه شدید از مسئول این نشریه ضمن اشاره به رفاقت سی ساله با وی گفت: فاصله بین ما و شما پنج دقیقه هم نیست، چرا این موضوع را از خود من نپرسید که آیا مطلب خطبه ها به ما دیکته می شود یا نه؟
وی با اشاره به اظهارات حجت الاسلام والمسلمین تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه پیرامون همین اظهارات گفت: چند شب پیش از حجت الاسلام تقوی همین موضوع سوال شد و ایشان جواب منفی دادند.


خطیب جمعه آباده ا بیان اینکه ما در میان ائمه جمعه انسان های مجتهدی داریم به اتفاقات و مناسبت های مشترک برخی روزها در کشور اشاره کرد و تصریح کرد: طبیعی هست وقتی یک موضوع در جهان اسلام مشترک باشد و یا مناسبتی ملی مذهبی پیش بیاید، ائمه جمعه درباره آن سخن بگویند و در نتیجه بسیاری از خطبه‌ها با موضوع مشترک بیان می‌شود.کجای این موضوع مشترک دیکته هست؟
وی ضمن تاکید بر استفاده دشمنان از چنین اختلافاتی گفت: فروش یک روزنامه انقدر می ارزد! که بین ائمه جمعه و مردم و نماز جمعه اختلاف بیندازیم و از این اختلاف چه کسی خوشحال می شود؟ از کوبیدن نماز جمعه چه چیزی عاید می شود؟


حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی با بیان اینکه اگر این گونه نشریات توقع دارند از دولت تعریف و تمجید کنیم تاکید کرد: نه رئیس جمهوری ما را روی کار آورده و نه از ترس عزل شدن و برای خوش آیند دولتی زبان به تمجدید می گشاییم.
وی ادمه داد: اگر دولتی خدمتی برای مردم انجام بدهد، از او در نماز جمعه تشکر و قدردانی می کنیم و اگر کاری انجام ندهند، گزارش کم کاریشان را به مردم می دهیم.
 
وی با بیان اینکه تریبون نماز جمعه توجیه گر کارهای دولت نیست خاطرنشان کرد: تریبون نماز جمعه نعمتی برای مطالبات کسانی است که به دولت رای داده اند، مردم از شما طلبکارند چون شما را انتخاب کرده اند، هرچند عده ای از رای خودشان هم پشیمان شده اند.
خطیب جمعه آباده خطاب به دولت گفت: ازخدماتی که صورت گرفته قدردانی می کنیم اما شما به کدام وعده هایتان عمل کرده اید؟
حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی انتقال گلایه های مردم به گوش مسئولین را از ماموریت های نماز جمعه عنوان کرد و یاد‌آور شد: ما حرفمان را به مسئولین از تریبون نماز جمعه می زنیم و تعارفی هم با کسی نداشته و نخواهیم داشت.

انتهای پیام/

درباره مدیریت سایت

خواندن همه پست های مدیریت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *