- اسلایدر متنی, تصویر, دسته‌بندی نشده

امام جمعه آباده در آغاز سال تحصیلی حوزوی: طلاب بایددر تحصیل علم، جهادی عمل کنند/ وجود طلاب باید برای مردم موثر و ملموس باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مقتدی، سال تحصیلی حوزه های علمیه شهرستان آباده آغاز شد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی در جمع طلاب حوزه علمیه امام صادق(علیه السلام) آباده ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه گفت: در تحصیل علم طلاب باید جهادی عمل کنند تا بتوانند در آینده علمای تاثیرگذاری در راه تبلیغ اسلام باشند، چرا که حوزه های علمیه باید پاسخگوی کل جهان باشند.

امام جمعه آباده ضمن  تاکید بر بکارگیری حداکثر توانمندی های فردی طلاب در تحصیل علم و اهتمام به انجام عبادت های مستحب فردی، تصریح کرد: وجود طلاب باید برای مردم موثر و حضورشان در مسائل مختلف اجتماعی ملموس باشد  و همچنین طلاب در کنار دروس حوزه باید مهارت های مختلف را نیز کسب کنند.

وی در ادامه به بیان نکات و تذکراتی به طلاب برای تحصیل در سال جدید پرداخت.

پیش از سخنان امام جمعه آباده نیز مدیر حوزه علمیه امام صادق(علیه السلام) آباده با ابراز خرسندی از توفیق خدمتگزاری به طلاب این حوزه، طی سخنانی به نگاه عمیق دین اسلام به جایگاه علم و دانش اشاره کرد و گفت: پیامبر اسلام (ص) از محیط جهل، خرافات و عقب ماندگی برخاستند و در خصوص جایگاه علم فرمایشاتی دارند که حتی بعد از ۱۴۰۰ سال، امروز هم عالمان دنیا مانند آن را در شأن علم نگفته اند!

حجت الاسلام والمسلمین محمدی کارزینی با بیان اینکه دنیای امروز، حداکثر ترقی که کرده، تحصیل علم را برای همه لازم دانسته است، اظهار داشت: اسلام نه تنها تحصیل علم را واجب کرده، بلکه تعلیم دادن را هم بر اساتید واجب کرده است.

وی با اشاره به فراوانی زیاد آیات و روایات علم آموزی، با بیان آیه ای از قرآن در اهمیت فراگیری علم، گفت: علم و دانش اسلحه برنده ای در مقابل دشمنان و پژوهش در کتب مختلف علمی،  جهاد است، چرا که خدا اقوامی را بوسیله علم بالا می برد.

وی ادامه داد: خداوند در سوره توبه می فرمایند:«همه به میدان جنگ نروند. عده ای به میدان تحصیل علم بروند».

وی از طلاب بخصوص طلاب جدیدالورود خواست حداکثر تلاش خود را از فرصت ههای پیش رو در زمینه تحصیل علوم دینی انجام دهند.

مدیر جدید حوزه علمیه امام جعفر صادق(علیه السلام) آباده  در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت سابق این حوزه گفت: حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی طی دو سال حضور در آباده، خلاقیت ها و توانمندی های قابل تحسینی در مدیریت این حوزه اعمال کردند و هم اکنون برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به شهر قم بازگشتند که این عزیز آرزوی توفیق روز افزون داریم.

لازم بذکر است شهرستان آباده با دارا بودن سه حوزه علمیه، سال تحصیلی جدید را با حدود ۴۰۰ طلبه خواهر و برادر در سطوح مختلف آغاز نموده است.

 

IMG_7227IMG_7242IMG_7232

IMG_7219 IMG_7238 IMG_7237IMG_7214  IMG_7225   IMG_7245 IMG_7220

انتهای پیام/

درباره مدیریت سایت

خواندن همه پست های مدیریت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *