- اخبار ویژه, اسلایدر متنی, تصویر, دسته‌بندی نشده, دینی

خطیب جمعه آباده: دولتی که امر به معروف و نهی از منکر نکند و به بدحجاب چیزی نگوید غلط می کند که مدعی حقوق شهروندی باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مقتدی، امام جمعه آباده در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به سابقه دشمنی استکبار جهانی با ملت ایران اظهار داشت: رفتار دشمنان با ملت ما حکایت از این دارد که دشمنان ما دشمن ما بوده، هستند و خواهند بود.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی حمایت مادی و معنوی از تروریست های سوریه را عامل ادامه فعالیت آن ها دانست و با بیان اینکه روزی پشیمان خواهند شد، افزود: تروریست ها تا می خواهند چیزی را بفهمند و منصرف شوند از سوی ایادی مستکبرشان شارژ می شوند و البته یک روز پشیمان خواهند شد که چرا در مقابل پول جان خودشان را به خطر انداخته اند که دیر است.

وی غفلت در مقابل چنین دشمنانی را خیانت به مردم دانست و گفت: قطعا این خیانت است که دشمنان ما بیدار باشند و ما را با مسائل دیگری سرگرم کنند، این خیانت است بحث های عمده کشور را کنار بگذاریم و به موضوعات بی ربط بپردازیم.

خطیب جمعه آباده با تسلیت سالروز وفات حضرت ابوطالب پدر بزرگوار امیرالمومنین، به شیطنت های رژیم منحوس آل سعود در تخریب شخصیت ایشان اشاره کرد و گفت: هدف سعودی های پلید از این اقدام تخریب شخصیت حضرت علی علیه السلام است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی با انتقاد شدید از مرسوم شدن حجاری تصاویر متوفیان زن بر روی سنگ مزارشان در آباده نیز گفت: آیا روشنفکری مردان این شهر به جایی رسیده که اجازه می دهند تصویر بی حجاب همسرشان روی سنگ قبر حک شود و در معرض دید همگان قرار گیرد؟ آیا این کار با اعتقاد به ناموس در جامعه شیعه سازگار است؟ پس غیرتتان کجا رفته است؟!

امام جمعه آباده با اشاره به برگزاری دومین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم آباده، شهید قاسمپور گفت: این جوان مذهبی عزیز، مستعد و خوش بیان از خیلی از ما مدعیان مومن تر و بهتر بود و نکته ای که اصلا قابل تحمل نیست به روایت همرزم شهید این است که قلب شهید را از سینه اش بیرون کشیدند.

خطیب جمعه آباده امنیت و فضای ایمن فعلی جامعه را مرهون رشادت های شهدا و شهدای مدافع حرم و خانواده های آن ها عنوان کرد و افزود: در چنین فضای امنی به راحتی مشغول کسب و کار و زندگی هستیم ولی متاسفم که بگویم نه کسبه ما نه کارمند ما و نه دولت ما اقدامی برای دین مردم نمی کنند که هیچ، بلکه در اقتصاد و نان مردم هم درمانده اند.

وی ادامه داد: برای توجیه وضعیت اقتصادی کشور هر روز توجیح می کنند و هر مسئولی دیگری را مقصر می داند و برخی هم به گونه ای وعده می دهند که انگار از فردا  همه مشکلات رفع و کشور مدینه فاضله می شود، قطعا دروغ می گویند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی افزود: در چنین شرایطی وقتی به مسئولان شهر می گوییم امر به معروف و نهی از منکر کنید، می گویند دولت جلوی ما را می گیرد که به حقوق شهروندی مردم احترام بگذارید!

وی تصریح کرد: آن دولتی که امر به معروف نکند و به بدحجاب چیزی نگوید و این ها را شهروند بداند غلط می کند که مدعی حقوق شهروندی شود و غلط می کند که در این باره تذکر بدهد.

خطیب جمعه آباده  ادامه داد: این همه مرد با شرافت در این شهر و این همه بانوان چادری و محجه شهروند شهر نیستند ولی چهار زن اراذل و اوباش با شوهران بی غیرت و بی ناموسشان شهروند هستند و عزیزند و باید پاس داشته شوند؟ چون رای می دهند؟ مرگ بر این رای!

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی با اشاره به توهین به امام جمعه مشهد در پی اعلام تعطیلی کنسرت موسیقی در جوار ملکوتی امام رضا علیه السلام نیز گفت: در جلسه انتخاباتی شما در مشهد شعار «مرگ بر نماز جمعه» سر دادند و به بهترین سید بزرگوار به جرم اعلام تعطیلی رقاصی در کنار بارگاه ملکوتی حضرت رضا علیه السلام، توهین شد و شخص شما با شش کیلو عبا و عمامه ایستادی و تشویقشان کردی! رفتار این چنینی نطفه چنین دولتی هست که امروز دارد بروز می کند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی خطاب به مسئولان شهرستان گفت: امربه معروف و نهی از منکر در این شهر مُرده است. نماز جمعه جایگاه امربه معروف و نهی از منکر و امام جمعه مدعی آن است اما دادمان را به کجا ببریم؟ به ادارات بگوییم که ادارات دست دولت است، به هر کس بگوییم می گویند حقوق شهروندی!!!

وی افزود: یعنی شهدا بدهکار بودند و باید به هر قیمتی دِین خود را ادا می کردند، ولی عیاش ها بروند دنبال عیاشی خودشان، نزول خورها بروند دنبال نزول خوریشان، کاسب دنبال گران فروشی و کم فروشیشان، اداری هم برود دنبال حقوق کلان و امضای فلان و این حرامکاری ها؟

امام جمعه آباده با ابراز تاسف از وضعیت عمومی شهر گفت: برخی در این شهرحقوق های چندین میلیونی دریافت می کنند ولی بعضا چوابگوی مردم نیستند. متاسفانه وضع بازارمان این است، وضع رفت و آمد رذل ها در خیابان ها هم که این است! خانواده های شهدا وقتی از چنین خیابان های عبور می کنند چقدر خون به دل هایشان می شود، بچه های پاک ما فدا شده اند که این وضع باشد؟

 

وی افزود: چرا اگر کسی خواست به زن بدحجاب تذکر دهد سی تا کاسب کار برای حمایت از آن بدحجاب موضع می گیرند؟ دین ما کجا رفته؟ «فَاَینَ تَذهَبون؟» به کجا می رویم؟ باید فکری برداشت باید برخورد کرد.

درباره مدیریت سایت

خواندن همه پست های مدیریت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *