- اخبار ویژه

حجت الاسلام سقاچی در دومین اجلاس نماز آباده: متاسفانه اغلب کسانی که ادعای اسلام دارند،دغدغه و درد دین ندارند و عمل و گفتار ما با هم یکی نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مقتدی، دومین اجلاس نماز شهرستان آباده به میزبانی آموزشکده فنی امام خمینی(ره) آباده برگزار شد.

دردومین سمینار نماز آباده ذوالانوار مسول ستاد اقامه نماز استان، سقاچی قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس، معاونان فرماندارو جمعی از مسئولان و مدیران حوزه های علمیه شهرستان آباده حضور داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین سقاچی سخنران این مراسم گفت: در همه سمینارهای حول محور آثار و برکات نماز سخنرانی های زیادی ارائه می شود اما در خصوص شیوه های دعوت به نماز بخصوص برای کودکان، کمتر سخنانی شنیده می شود.

وی اولین قدم برای دعوت به نماز بخصوص کودکان، شناخت آثار و برکات و جایگاه نماز توسط والدین عنوان کرد و اظهار داشت: والدین وقتی خودشان به نماز اول وقت در هر شرایطی اهمیت می دهند، غیر مستقیم فرزندانشان را به نماز دعوت می کند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس مشکل امروز جامعه اسلامی را سخنان بی عمل دانست و افزود: متاسفانه اغلب کسانی که ادعای اسلام دارند،دغدغه و درد دین ندارند و عمل و گفتار ما با هم یکی نیست.

ایجاد انگیزه برای نماز، برانگیختن احساسات نوجوانان نسبت به نماز توجه دادن جامعه به خطرات ناشی از ترک نماز از دیگر راهکارهای پیشنهادی حجت الاسلام سقاچی برای دعوت به نماز بود.

همچنین مردانلو رئیس این  آموزشکده هدف از برگزار این سیمنار در بین دانشجویان را آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان با روح نماز عنوان کرد.

حجت الاسلام محمد عوض پور دبیر این سیمنار گفت: هفت مقاله و  پانزده شعر با موضوع نماز به دبیرخانه این اجلاس ارسال شد که از این تعداد سه شعر ویک مقاله به عنوان آثار برتر معرفی شدند.

دراین مراسم از سرود نماز گروه  سرود پادگان حضرت ولی عصر عج آباده رونمایی شد.

درباره مدیریت سایت

خواندن همه پست های مدیریت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *