- اخبار ویژه, اسلایدر متنی, تصویر

امام جمعه بهمن در افتتاحیه نهمین جشنواره فیلم عمار آباده: این جشنواره جنبشی است که جامعه و نسل امروز را با ارزش های اول انقلاب ارتباط می دهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مقتدی، نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار صبح امروز، پنج شنبه در محل سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر آباده کار خود را آغاز کرد.

امام جمعه شهر بهمن در آیین افتتاح نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار در آباده با اشاره به برخی از اهداف برگزاری این جشنواره اظهار داشت:

هدف اصلی جشنواره مردمی عمار در واقع آواربرداری از ارزش ها، قهرمانان و حماسه هایی است، که با توطئه های دشمنان غبار فراموشی آن ها را فراگرفته است.

وی افزود: جشنواره عمار ابتکاری ماندگار برای توسعه ارزش‌های اسلامی و ملی است و استمرار  این جشنواره  می‌تواند به دوام و قوام رفتارهای پسندیده دینی و ملی و جریان سازی اجتماعی متأثر از آن کمک کند.

حجت الاسلام صفری با اشاره به فتنه سال 88 و مغفول ماندن پرداختن به آن در حوزه های هنری بخصوص سینما، گفت: البته آن روز هم برخی تحریم ها و جریانات به اصطلاح روشنفکری غربی در داخل کشور اجازه کار کردن و پرداختن به موضوع فتنه 88 را نمی داد و این در حالی بود که رساترین فریاد باید از خاستگاه هنر  در اذهان عمومی جهان متبادر شود.

وی ادامه داد: امروز القاء غیر مستقیم عقاید و تفکرات و تحلیل ها از دریچه هنر امری انکار ناپذیر و بسیار موثر است که بیشترین نقش تربیتی را دارد.

امام جمعه بهمن انقلاب اسلامی را یک انقلاب پویا و بدور از کهنگی عنوان کرد و یادآور شد: امروز جشنواره عمار یک جنش، یک کار بکر و پیوند نو و تازه ای است و ما و بخصوص نسل امروز را به حال و هوای اول انقلاب ارتباط می دهد.

حجت الاسلام صفری در پایان ضمن تشکر از دست اندرکاران و اکران کننده های شهرستان آباده بر فراگیر شدن اکران های فیلم های جشنواره در نقاط مختلف شهرستان تاکید کرد.

پیش از سخنان امام جمعه بهمن، میلاد مسعودی، مسئول ستاد مردمی جشنواره عمار در شهرستان آباده با ارائه گزارشی از فعالیت این ستاد در شهرستان گفت: اکران فیلم های این جشنواره از سال 92 همزمان با جشنواره سوم در آباده شروع شد که امروز الحمدالله با الطاف الهی و تلاش جهادی برادران و بخصوص خواهران که در این زمینه مقتدرانه قدم برداشتند، که در جشنواره هشتم شهرستان آباده به عنوان شهرستان برتر اکران کننده انتخاب شد.

مسعودی یکی از ماموریت های این جشنواره در شهرستان را شناسایی و تبدیل شدن استعداد های هنری بالقوه به بالفعل عنوان کرد و افزود: بسیاری از هنرمندان گمنام و شاید افرادی که خودشان هم تصورش را نمی کردند، به واسطه حضور در این جشنواره کشف شدند و امروز شاهد آثاری فاخر و در سطح ملی و بین المللی از آن ها هستیم.

در پایان این مراسم از اکران کننده های برتر شهرستان آباده تجلیل شد.

انتهای پیام/

درباره مدیریت سایت

خواندن همه پست های مدیریت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *