- اخبار ویژه

بازدید امام جمعه آباده از اراضی باغی سورمق به مناسبت هفته جهاد کشاورزی + تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مقتدی، به مناسبت آغاز هفته جهاد کشاورزی، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن موسوی خراسانی، امام جمعه آباده به همراه رئیس جهاد کشاورزی شهرستان از چند باغستان شهر سورمق و همچنین برداشت زردآلو  این منطقه بازدید و از نزدیک پای مشکلات باغداران نشستند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی با انتقاد از ضعف اطلاع رسانی فعالیت های کارآفرینان در حوزه کشاورزی گفت: متاسفانه بسیاری از مردم آباده بخصوص جوانان از همت بلند کارآفرینان و فعالیت های صورت گرفته در مناطق مختلف شهرستان بی اطلاع هستند و شاید خیلی ها تصور نکنند که چنین باغستان های بزرگی در شهرشان وجود داشته باشد.

یعقوبی مدیر جهاد کشاورزی آباده با بیان اینکه شهرستان آباده مقام اول سطح زیر کشت زردآلو در استان فارس را دارد، اظهار داشت: کیفیت ارقام زردآلو شهرستان آباده بسیار عالی و عمدتا صادراتی است و پیش بینی می شود امسال ۲۰ هزار تن زردآلو از باغستان های شهرستان برداشت شود.

لازم بذکر است در شهرستان آباده ۱۲۰۰ هکتار از اراضی باغی به درخت زردآلو اختصاص دارد و از هر هکتار بطور متوسط ۲۰ الی ۲۵ تُن محصول برداشت می شود و همچنین فصل برداشت از اواسط خردادماه آغاز و تا اواسط تیرماه ادامه دارد.

 

 

درباره مدیریت سایت

خواندن همه پست های مدیریت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *